Hakkımızda

Birkaç kitap sever tarafından kitap dostlarına hizmet etmek için kurulmuştur.

Oburus Kitap olarak öncelikle amacımız ve hikayemizden başlamak isteriz…

Eski dönemlerde kitap severler istedikleri kitapları bulabilmek için tek tek sahafları dolaşmakta idi. Eğer bulunduğu bölgedeki kitap satış yerlerinde aradığı kitabı bulamaz ise ne yazık ki başka bölgedeki kitapçıları dolaşmak zorunda kalmaktaydılar. Bu süreç çoğu zaman külfetli olmakta ve kitap dostlarına zorluk oluşturmaktaydı. Günümüz koşullarında internet ortamının gelişmesi dolayısıyla artık kitap dostlarının böyle bir endişesi kalmamıştır. Ancak her ne kadar sipariş hemen verilse de kitabın kitap dostuna ulaşması ne yazık ki günlerini almaktadır.

Bu bekleme sürecini sizlere bir kitapseverin gönlünden anlatmak isteriz….

Kitaplara gönlünü vermiş naif kişiler eserlere maddi boyuttan ziyade manevi boyutta bakarlar. Her eser bizim gözümüzde yaşayan bir varlıktır. Kimi zaman bir hoca, kimi zaman ise boş vaktimizde bizlere eşlik eden kıymetli varlıklardır. Bizleri farklı zamanlara ve dünyalara götürebilen yol arkadaşlarımızdır. Kitaba gönlünü vermiş birisi seçtiği eseri beklerken kavuşmayı dört gözle beklediği dostunu beklemektedir aslında…

Tedarik süreci uzadıkça kitap dostunun gönlü daha da burkulmakta, sabır telleri gerilmekte ve duygusal olarak daha da yıpranmaktadır. Günümüzde bir çok zorluk aşılmasına rağmen kitap dostları olarak bu durumdan müzdariptik. Günler süren beklemenin ve yıpranmanın ardından bir kitaba kavuşmak bizler için çok yorucu bir süreç oluşturmaktaydı.

Kitaplara gönlünü vermiş insanlar olarak bu soruna bir çözüm bulma amacıyla aylarca çalışmalar gerçekleştirdik. En iyi sistemi yapmayı hedefledik. Bu kapsamda ilk aşaması Konya’da olan yolculuğumuza başlamış olduk. ve İsmini de Oburus Kitap koyduk..

Kitap dostlarına en iyi hizmeti sunabilmek için Konya il merkezinde anında teslimat, Türkiye genelinde ise anında kargolama prensibini önceliğimiz haline getirdik.


Web site tasarımımız neden çok sade ?

Öncelikle belirtmek isteriz ki hız ve pratiklik bizim öncelikli prensiplerimizdendir. Bu prensibimizin yansımasını her aktivitemizde görebilirsiniz. Web site tasarımımızda sloganımız olan “Kitabın En Hızlı Hali”nden esinlendik. Ziyaretçilerimizin sayfamıza uğramaları durumunda kıymetli olan vakitlerini sadece kitaplara yoğunlaştırması için elimizden gelen çabayı gösterdik. Sitemizde gereksiz hiçbir ögeye yer vermedik. Sadece gösteriş amaçlı abartılı tasarımlardan kaçındık. Kitapları ticari birer meta gibi gösteren ve bizlerin gözüne sokarcasına dikkat çekmeye çalışan gereksiz kalabalıklardan kurtulduk. Sade ve hızlı bir arayüz ile karşınıza çıktık.


Ücretsiz Gönderi İmkanından Nasıl Yararlanırsınız?

Dağıtım ağımızın Konya il merkezinde olması sebebiyle Meram İlçesi, Selçuklu İlçesi ve Karatay ilçesi sınırlarında olan merkezi konumlarda 40 TL ve üstü alışveriş yapan dostlarımıza ücretsiz olarak ve aynı gün teslimat yapmaktayız.

Konya ili merkezi olmayan ilçeleri ile tüm ülke çapından yapılacak siparişlerde ise 100 TL ve üstü alışveriş yapan dostlarımız ücretsiz teslimattan faydalanabilmektedir. Bu durumda olan dostlarımızın siparişleri aynı gün içerisinde kargoya verilmektedir. Kargoda geçen sürelerde her ne kadar bizim payımız olmasa da şimdiden özür dileriz.Bizce Kitaplar ticari bir öğe değil, hayatımızda yeri olan sıcak dostlardır. Kitaplara ödemiş olduğumuz bedeller ise kültür mirasımıza ve hayatımıza kattığı değerler için emeği geçenlere takdim etmiş olduğumuz şükran göstergesidir.